HAFTA SONUNA ÖZEL TÜM YAZLIK ELBİSELERDE 20% İNDİRİM!

8.07.2019

Düğün Pastası Seçimi Neden Önemli?Gelin ve damadın pasta kesmesi, düğünlerde artık bir ritüel haline geldi. Bu geleneği yerine getirilmesi çift için heyecan verici bir an ama ötesi var. Gelinlik, damatlık, çiçek, mekan seçimi derken sıra pastaya geliyor. Pasta seçimi önemli çünkü yanlış seçilmiş bir pastayla düğününüz mahvolabilir. Elbette düğününüzün mahvolmasını istemezsiniz. O yüzden bizler de size düğün pastası seçimi konusunda yardımcı olacak tavsiyeleri derledik.

Araştırmadan karar almayın.

Pastane ziyaretlerinize başlamadan önce, düğün pastalarını biraz araştırmanız gerekir. Mesela, hangi mevsimde hangi meyvenin olabileceği ve asla birleştirmemeniz gereken tatlar gibi konular hakkında bilginiz olsun. Tüm bunları araştırırken bir yandan da internetten pasta resimlerine bakın, beğendiğiniz modellerin çıktısını alın. Bunların yanı sıra kendinize bir bütçe çıkarın.

Pasta seçimini kesinlikle son ana bırakmayın.

Düğün pastası seçmeye için vakit ayırın. Pasta araştırmaları hem düğününüz için avantaj olacak hem de sizin için eğlenceli bir uğraş olacaktır. Düğünden önce pastanızı alabileceğiniz yerler araştırıp tadına bakmak için firmaları ziyaret edebilirsiniz. Düğün pastasını 1-2 ay önceden seçmelisiniz.

Taze bir pasta i̇çin mevsim koşullarına dikkat edin.

Damak zevkinize uyan bir düğün pastası seçmek istediğinizi biliyoruz. Hatta tam bir çikolata tutkunu olabilirsiniz. Ama yaz aylarında çikolatalar ve karamellerle doldurulmuş bir düğün pastası ne yazık ki mevsim şartların uymuyor. Bu yüzden düğün pastanızı seçerken mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yaz ayları için meyveli, marshmellow’lu ve hafif kremalı modeller seçmeniz yerinde olacaktır. Ancak meyveli pasta seçimi yaparken dikkat edin. Taze ve tadı birbirine yakışan meyveler olmalı. Kış aylarında ise özgürsünüz. Dönemin meyveleri ile hazırlanmış, bol çikolatalı ya da karamelli pastaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Konsepte uygun pasta modelleri seçin.

Pasta seçimi konusunda yapılan hatalardan biri de düğün temasına uygun bir model seçmemek oluyor. Düğün pastasının içeriğini belirledikten sonra yapmanız gereken ilk şey düğün konseptinize uygun olabilecek modelleri araştırmak. Kapsamlı bir araştırma ile tam da hayalinizdeki kadar büyüleyici ve konseptinize uygun bir düğün pastası bulabilirsiniz.

Fiyat araştırması yapmayı unutmayın.

Pastaneleri gezmek çok zamanınızı alacak olsa da, her detayın maliyetini ve nelerin ek masrafa gireceğini öğrenin. Daha sonra bir sürprizle karşılaşmak istemezsiniz. . Ayrıca fiyatlandırmanın genellikle dilim üzerinden yapıldığını unutmayın. Pastanızdan kaç dilim servis çıkacağını ve dilimlerin doyurucu olup olmadığını öğrenin.

Küçük detaylar, kötü sonuçlara neden olabilir.

Pasta tezgahı, tepsisi ve bıçak gibi pasta ekipmanları önemlidir. Bu gibi ufak detaylar eksik olduğu takdirde, son dakikalarda paniğe yol açabilir.

Pastanızı güvenilir ellere emanet edin.

Düğün pastası seçiminde en önemli husus aslında doğru isimlerle çalışmak. Yıllardır pek çok düğünün pastasını yapmış firmaları bulabilirseniz oldukça şanslısınız demektir. Bu yüzden yakınlarınızdan olabildiğince yardım alın. Ve son olarak; düğün pastası konusunda kiminle çalışırsanız çalışın, son dakika sürprizleriyle karşılaşmak istemiyorsanız düğünden önce pasta numunesini muhakkak tadın.

Sağlıklı seçimler yapın.

Düğün pastasına karar verirken davetlilere ikram edeceğiniz pastanın sağlıklı olmasına dikkat edin. Anlaştığınız firmaya, pastanın hangi malzemeleri içerdiğini mutlaka sorun. Ağır pasta kreması, yoğun çikolata gibi malzemeler, konuklarınızın pastadan memnun kalmamasına sebep olacaktır. Pastanızın düşük kalorili, sağlıklı ve unutmaz olmasını istiyorsanız bu detayları atlamayın.